Telefon

SoftControl NET - Váš místní poskytovatel telekomunikačních služeb

VoIP a mobilní telefonní služby

Poskytujeme komplexní služby v oblasti telekomunikací. Vedle připojení k internetu a televize IPTV vám nabízíme také pevnou telefonní linku VoIP a mobilní volání a data.

Ceník VoIP služeb Ceník mobilních služeb

Telefonní služby VoIP

Telefonní služby VoIP (Voice over IP protocol) poskytujeme již od roku 2006. Disponujeme vlastními telefonními ústřednami a služby VoIP poskytujeme jako produkt s názvem VoISNET na základě naší cenové politiky. Díky tomu udržujeme ceny za hovorné na velice nízké úrovni a to i při volání do mobilních sítí.
Je to lepší náhrada vaší pevné telefonní linky.


Co k využití této služby potřebujete?

VoIP služba využívá přenosový protokol SIP, kromě stabilního a spolehlivého připojení k internetu potřebujete tedy IP telefon nebo IP bránu, která tento typ protokolu zpracovává. V podstatě všechny IP telefony, které jsou na trhu, tomuto požadavku vyhovují.
My doporučujeme produkty výrobců Grandstream, Siemens nebo Cisco.
Jako IP telefon můžete také použít svůj počítač, pokud si do něj nainstalujete aplikaci – softwarový telefon.

Co je IP telefon?

IP telefon vypadá jako běžný telefonní přístroj, ale má navíc kabelovou přípojku pro internet. IP telefon může být i bezdrátový, typickým příkladem jsou telefony Siemens Gigaset, které mají základnovou stanici, k níž se bezdrátově připojuje jedno nebo více sluchátek.

Co je IP brána?

IP brána je přístroj, který převádí SIP protokol na hlasovou (většinou analogovou) telefonní linku. Toho se s výhodovu využívá tam, kde je již instalovaná pobočková telefonní ústředna s analogovými telefonními přípojkami a z nějakých důvodů (většinou cenových) chceme nahradit analogovou pevnou linku voláním přes internet.

Co je softwarový telefon?

Softwarový telefon je aplikace, kterou nainstalujete do počítače s připojením k internetu. Ta vám pak umožní telefonovat pomocí počítače (nejlépe za použití přídavných sluchátek s mikrofonem) jako s běžným telefonem. Těchto aplikací existuje velké množství a jsou mezi nimi i aplikace zdarma, např. X-Lite od firmy CounterPath.

Mobilní telefonní služby MOBIL21

Od roku 2014 působíme jako lokální mobilní operátor. Jsme zapojeni do sítě virtuálních mobilních operátorů MOBIL21. Při současném objednání balíčku našich služeb vám nabídneme mobilní volání a data za velmi nízké ceny!


Jak to funguje?

Síť MOBIL21 je sdružení firem, většinou lokálních ISP, kteří nabízejí mobilní služby pod společnou značkou MOBIL21, někdy i pod svou vlastní. Základní myšlenkou bylo a je nabídnout výhodnější ceny za mobilní volání a data svým zákazníkům, kteří již využívají jiné telekomunikační služby.

Co potřebuji pro připojení k MOBIL21?

Potřebujete pouze běžný GSM telefon nebo modem, pokud chcete využívat pouze mobilní data. Službu si můžete objednat zde. Pokud již využíváte od nás připojení k internetu, budete mít službu levnější. O kolik, to se dozvíte v Ceníku mobilních služeb.

Co s mojí starou SIM kartou?

Pokud již služby vašeho současného mobilního operátora nepotřebujete, můžete ji klidně zahodit. Od nás dostanete novou SIM kartu, podle formátu vašeho telefonu, nebo vám zdarma přidáme sadu redukcí na všechny formáty SIM karet.

Lze k MOBIL21 přenést moje současné číslo?

Samozřejmě ano. Pokud chcete, zařídíme přenos Vašeho současného telefonního čísla k nám. Potřebujeme jen Váš písemný souhlas. Poplatek za přenos je uveden v Ceníku mobilních služeb. Pokud na přenosu čísla netrváte, dostanete nové číslo z našeho rozsahu.